Elektroniczny nabór - informacje dla ósmoklasistów zobacz

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 r. odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek)
Klasy 8 abc – godzina 9.00 - sala gimnastyczna - następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Pozostali uczniowie w budynku A  i w budynku B  - godz.9.30 - spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

June 2021

W ramach zalecanej integracji uczniowie klas trzecich powędrowali w poszukiwaniu ciekawych historycznie i przyrodniczo miejsc naszej miejscowości.
Trasa spaceru wiodła ze szkoły pod pomnik przyrody na ul. Polnej - platan klonolistny Karol. Tam dowiedzieli się kilku ciekawostek dotyczących wieku i rozmiarów platana oraz poznali historię pochodzenia pobliskiego krzyża, upamiętniającego ofiary epidemii tyfusu, która dotknęła Górny Śląsk i mieszkańców Leszczyn w drugiej połowie XIX w.
Następnie ścieżką spacerową i krętymi alejkami  parku przeszli pod główne wejście do leszczyńskiego "zameczku". Na jego reprezentacyjnych schodach wysłuchali ciekawostek o właścicielu posiadłości - Konradzie Bartelcie - i samej budowli - w stylu neorenesansowych willi włoskich.
Dzieci zostały też zaproszone do środka obiektu, na  wystawę fotograficzną:  "Leszczyny w starej fotografii". Przekonały się przy okazji, z jakim pietyzmem i starannością przeprowadzono niedawny remont budynku.
W parku uczniowie podziwiali piękne zakątki do odpoczynku, zegar słoneczny i rośliny ozdobne.
Rozkoszując się piękną pogodą i urokami miejsca - bawili się na placyku zabaw, boisku i korzystali z urządzeń sportowych.
Joanna Ludwiczak