Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, posiadające własny aparat fotograficzny oraz lubiących robić zdjęcia do wzięcia udziału w wolontariacie na rzecz Klubu Sportowego Leszczyny.
Zapraszamy w czwartek 22 kwietnia br. na stadion Klubu Sportowego Leszczyny przy ulicy Brzozowej na godzinę 16:30.
Będziemy robili zdjęcia dzieciom przedszkolnym trenującym w naszym klubie oraz drużynie trampkarzy.
O szczegółach akcji chętni do wzięcia udziału w wolontariacie sportowym zostaną poinformowani przed tuż przed samym treningiem.
Wykonane zdjęcia (każdy uczestnik wysyła 10 swoich najlepszych zdjęć) uczestnicy wysyłają na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uczestnicy otrzymają takżę  dokumenty do podpisu przez rodziców (prawnych opiekunów):
1. zgoda na udział dziecka w akcji,
2. zgoda RODO na udostępnianie danych osobowych do celów promocji klubu.
Dokumenty uczestnicy zobowiązani są oddać na kolejnym spotkaniu
Wolontariat będzie trwał 2 godziny.
Zakładamy regularność takiego wolontariatu.
Będziemy tylko zmieniali grupy, którym będziemy robili zdjęcia.
Marcin Gumulak oraz koordynator wolontariatu SP3 Leszczyny B.Bierowiec-Chrustek

Wolontariusze naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski zapraszają całą społeczność szkolną i mieszkańców Leszczyn do wzięcia udziału w konkursie "Zbieram to w szkole". Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży przekazywane są na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.
Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.
Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.
Prosimy o przynoszenie rzeczy które są już niepotrzebne: stare monety, zegarki, telefony, znaczki, grosze, zepsutą biżuterię np. srebrną itp. do sekretariatu w budynku A i B  w godzinach od 8 -14.
Bardzo dziękujemy :)

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, wolontariusze naszej szkoły otrzymali od przyjaciół z Samary (Rosja) ale również z  Misji Katolickiej i Seniorów z Bełku życzenia zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, którymi dzielą się z całą społecznością szkolną.
życzenia

Wolontariusze naszej szkoły postanowili wesprzeć leczeni  Nadii zebranymi funduszami podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.
Nadię wspieramy kolejny raz a oto co mówi o sobie:

"Trochę więcej o mnie...
Gdy się urodziłam, mama była szczęśliwa jak nigdy dotąd. Niestety szczęście to było krótkotrwałe. Zaraz następnego dnia Pani Doktor poinformowała ją, że mam za małą główkę. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, że mam nieprawidłowo zbudowany mózg. Nazywa się to "Polimicrogyria". Nadal nie potrafię mówić, ani prawidłowo jeść. Mama karmi mnie na pół leżąco mocno rozgniecionymi papkami (nie potrafię gryźć). Dzięki Wam zaczęłam chodzić!!! Jestem szczęśliwa. Co prawda nie chodzę jeszcze tak jak powinnam, ale obiecuję, że będę ciężko pracować i ćwiczyć, aby osiągnąć sukces.
Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc i wsparcie."

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za pomoc, życzymy Nadii wygrania walki i SUKCESU.
Koordynator wolontariatu B.Bierowiec-Chrustek

Z okazji Światowego Dnia Wody - w naszej szkole przeprowadzono bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie i wolontariusze klasy 4c pod opieką Pani Beaty Pietrek podczas spotkania, wykorzystując materiały PAH (Polska Akcja Humanitarna) przygotowali plakat,  prezentacje KROPLA+KROPLA+KROPLA = OCEAN ") oraz filmik - WODA
Zachęcamy do przejrzenia informacji na stronie Facebooka  „Akcja Światowy Dzień Wody z PAH”.
Dziękujemy Pani Beacie i jej wychowankom za zaangażowanie i propagowanie w naszej szkole informacji istotnych dla ratowania każdej kropli wody dla nas wszystkich ☺
Koordynator wolontariatu B.Bierowiec-Chrustek