Świetlica szkolna ogłasza konkurs plastyczny “Kwiaty dla Mamy”.

26 maja będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na ZDJĘCIE wykonanego przez siebie papierowego kwiatu.
Kwiaty ofiarujcie Waszym mamom, a zdjęcie wyślijcie na adres:

Czekamy do 25 maja!

zobacz tu:   https://www.youtube.com/watch?v=I9OQB2FYAHo

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Czerwionce-Leszczynach zaprasza uczniów klas IV - VI, VII - VIII na "terapię dialektyczno-behawioralną  (DBT) dzieci i młodzieży" - jako doskonały trening umiejętności skierowany do uczniów mających problemy z panowaniem nad emocjami i zachowaniami.
Zobacz szczegóły

Uczniowie!

Jeżeli lubicie czytać, ta propozycja jest właśnie dla właśnie dla Was!
Macie szansę wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie
Czytanie jest przygodą!

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach:

• dla uczniów klas 3 – 5;
  • dla uczniów klas 6 – 8;

Aby wziąć udział w konkursie, należy przeczytać zaproponowane książki i przystąpić do eliminacji szkolnych, które odbędą się 24 marca (grupa młodsza) i 25 marca (grupa starsza).
Ze względu na sytuację pandemiczną miejsce i godzina zostanie ustalona bezpośrednio przed konkursem.
Do etapu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych dwoje najlepszych czytelników z każdej grupy. W tym etapie trzeba będzie się wykazać znajomością kolejnych dwóch książek, których tytuły poznamy na początku kwietnia. Oba etapy będą miały formę testu.

Godziny prezentacji

Literatura:
I dla grupy młodszej:

• Emil ze Smalandii Astrid Lindgren;
  • Cukierku, ty łobuzie! Waldemara Cichonia;

II dla grupy starszej:

• Która to Malala? Renaty Piątkowskiej;
  • Pozłacana rybka Barbary Kosmowskiej.

Nie zwlekajcie, wypożyczcie książki już dziś!