DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://sp3leszczyny.pl

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych ze względu na to, że na stronie jest zamieszczana bardzo duża liczba zdjęć,
  • niektóre zamieszczone informacje w formie załączników są w postaci skanów, co wynika z charakteru informacji, jaki jest niezbędny do ich opublikowania,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
  • odnośniki otwierają się w nowych oknach,
  • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Beata Kania.
  • Telefon: 32 42 29 628

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3
  • Adres: Czerwionka-Leszczyny, ul. wł. Broniewskiego 11
  • Telefon: 32 43 14 881 32 43 11 387

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

1. Szkoła składa się z dwóch budynków: budynku A przy ul. Wł. Broniewskiego 11 i budynku B przy ul. Ogrodowej 6
  2. Do budynku A szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Wł. Broniewskiego, prowadzą do niego schody, brak podjazdów dla niepełnosprawnych. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
  3. Do budynku B prowadzą trzy wejścia:
    a) wejście główne znajdujące się przy ul. Ogrodowej 6, nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące,
    b) wejście od tyłu budynku prowadzą do niego schody, brak podjazdów dla niepełnosprawnych. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące,
    c) wejście od strony boiska, w środku znajduje sie podjazd dla niepełnosprawnych. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
  4. Na terenie szkoły - budynek A i B znajdują się miejsca parkingowe.
  5. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściach głównym budynku A i B są pracownicy obsługi.
  6. W budynkach na każdym poziomie (parter, 1 piętro i piwnica) znajdują się korytarze. Budynki nie posiadają wind.
  7. W budynku A nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych (toalety, barierki).
  8. W budynku B na parterze jest podjazd i barierki dla osób niepełnosprawnych, brak dostosowanej toalety.
  9. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.