Elektroniczny nabór - informacje dla ósmoklasistów zobacz

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 r. odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek)
Klasy 8 abc – godzina 9.00 - sala gimnastyczna - następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Pozostali uczniowie w budynku A  i w budynku B  - godz.9.30 - spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

June 2021

Uczennice klasy IVb Wiktoria Górecka i Dorota Olenicz okazały się najlepsze w recytacji w województwie śląskim! Zdobyły  I i II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim “Śląskie KrajObrazy”
Dziewczynki zaprezentowały fragment prozy opowiadający w przyjazny sposób historię Powstań Śląskich. Jury zostało oczarowane występami naszych uczennic.
Wiktorii i Dorocie gratulujemy sukcesów i oczywiście życzymy kolejnych!
Nauczycielka języka polskiego
Aleksandra Drapacz

W czerwcu bieżącego roku odbył się powiatowy konkurs historyczny „ Ile wiesz o powstaniach śląskich”. W konkursie wzięło  udział 57 osób z różnych szkół powiatu rybnickiego. Najwięcej reprezentantów miała nasza szkoła, aż 29 uczniów naszej szkoły zmagało się z testem on-line.
Byli i uczestnicy szkół z Adamowic, Lysek, Jankowic i Świerklan.

Test on- line składał się z 21 pytań.

Oto zwycięzcy:
I miejsce Weronika Miliczek SP Jankowice
II miejsce Nel Gatnarczyk ZSP Lyski
III miejsce: Małgorzata Jelitko, Magdalena Bartnik, Jacek Krótki, Zuzanna Kotwica, Karol Papiernik SP nr 3 Czerwionka- Leszczyny, Mateusz Wanglorz, Igor Gontarz  ZSP Lyski
Wyróżnienie : Emilia Bernat SP nr 2 Świerklany, Dawid Legut SP nr 1 Świerklany
Serdecznie gratulujemy!
Teresa Szwed

W maju bieżącego roku na terenie naszej gminy odbył się regionalny konkurs „Poznaj zamek”.
Składał on się z trzech kategorii: literackiej, plastycznej, fotograficznej.
Uczniowie naszej szkoły wyróżnili się w konkursie plastycznym i fotograficznym.
W regionalnym konkursie plastycznym I miejsce zajął Łukasz Buszkiewicz z kl. IVc.
Nagrodzono również prace:
Wiktora Czempiel z kl. IVa,
Alicji Sadowskiej z kl. VIb,
Oliwii Małkiewicz z kl. VIId.
Gratulujemy laureatom.
Teresa Szwed

12 maja odbył się online wojewódzki konkurs Czytanie jest przygodą wzięło w nim udział 101 uczniów (laureaci konkursów szkolnych), a wśród nich także najlepsi czytelnicy naszej szkoły. Uczestnicy tego konkursu przeczytali z uwagą książki Spotkanie nad morzem Jadwigi Korczakowskiej, Selfie ze Stolemem Krzysztofa Kochańskiego (młodsi) oraz Jabłko Apolejki Beaty Wróblewskiej i Opium w rosole Małgorzaty Musierowicz (starsi).

W gronie finalistów znaleźli się: Artur Gruszkiewicz z klasy IVa i Lena Lenartowicz z klasy IVa, a w grupie starszej Karolina Kubieniec z klasy VIIIa.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy, abyście  zawsze sięgali po interesujące Was  książki i aby Wam nigdy nie brakowało czasu na czytanie! Pamiętajcie słowa poety Jerzego Czechowicza, że "Kto czyta żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

Katarzyna Bociek
Aleksandra Drapacz

Szkolny konkurs "W POSZUKIWANIU WIOSNY"  dla aktywnych uczniów SP3  ROZSTRZYGNIĘTY!
Komisja konkursowa w składzie: Mirela Bartoszek, Beata Herdzina, Edyta Wojtyńska, Dorota Kogutowicz, Aleksandra Kurpanik przyznała nagrody oraz wyróżnienie specjalne.
I miejsce -  Maria Rotkegel 7c
II miejsce  - Kurpan Karolina 4a
II miejsce - Zuzanna Gorzawska 5a
III miejsce - Krupa Daniel 3b
III miejsce - Wiktor Szymura 4a
Wyróżniono również : Allan Apaydin 4b, Amelia Przybyła 4a, Dawid Dziadoń 4b, Filip Profaska 4b, Lena Lenartowicz 4a, Paulina Oczadły 6c, Roksana Kolorz 4a, Wiktor Czempiel 4a.
Nagrodzone prace można zobaczyć w szkolnej galerii.

Nasza uczennica WIKTORIA GÓRECKA z klasy IV b po otrzymaniu I miejsca  w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, została doceniona przez kolejnych specjalistów w dziedzinie recytacji, a mianowicie Instytut Myśli Polskiej  im. W Korfantego w Katowicach, gdzie brała udział w Eliminacjach Regionalnych "Mały OKR" dla szkół podstawowych w subregionie katowickim. Recytacja w jej wykonaniu przypadła do gustu i Wiktoria otrzymała wyróżnienie.
W tym konkursie brało udział 55 uczestników.
Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nauczycielka języka polskiego Aleksandra Drapacz