Back To Top

 

     

   

     

      Elektroniczny nabór - informacje dla ósmoklasistów zobacz

 

   

    Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 r. odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek)
Klasy 8 abc – godzina 9.00 - sala gimnastyczna - następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Pozostali uczniowie w budynku A  i w budynku B  - godz.9.30 - spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 

lipDub

June 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

JAKOŚĆ POWIETRZA


      Dyrekcja zachęca do zapoznania się z broszurą informacyjną.

     Spoglądamy na świat wirtualny, w którym nasze dzieci wydają się być pogrążone. Po części to rezultat nauki zdalnej, po części pociągającej natury mediów społecznościowych, gier, filmów. 
Czy nasze dzieci to rzeczywiście „internetowi tubylcy”? Wiele wskazuje, że mają ogromny problem z rozsądnym korzystaniem z dobrodziejstw nowych technologii. Pojawia się szereg naglących pytań. Co powinno budzić nasze zaniepokojenie, a co jest nieszkodliwą specyfiką nowego pokolenia?
Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o świecie wirtualnym i nowych mediach? Jakie zasady warto wprowadzać? Jak je egzekwować? To obszary, w których czasem czujemy się bezradni.
Co oczywiste – dobra relacja dorosłych z młodymi, zwłaszcza relacja kochającego autorytetu jest podstawą sukcesu. Jednak pamiętajmy, że dobre relacje i silna więź, mogą zostać naruszone, gdy dziecko wkroczy w świat bez rodzicielskiego wsparcia.
Natura nie uległa zmianie, rodzice nie stali się mniej oddani czy kompetentni, a dzieci nie stały się mniej zależne albo bardziej oporne. Zmieniło się jednak otoczenie, w którym je wychowujemy. 
Liczymy, że poradnik – przygotowany przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, prowadzącą portal rodzice.co – okaże się pomocny w procesie wychowania dzieci ku dorosłości, odpowiedzialności i wolności.

Broszura powstała we współpracy z Fundacją Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

Zobacz  "Dzieci wirtualnej sieci"

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wł. Broniewskiego Rights Reserved.